Články

Filtrujte články

18. 5. 2023

Nové povinnosti e-shopů - část II. – Konec falešným slevám

Slevy jsou mocným nástrojem, který dokáže k nákupu motivovat nejednoho zákazníka. Někteří prodejci však výhodné nabídky začali zneužívat do takové míry, že uváděli falešné akce i ceny zboží. S touto klamavou praktickou je ovšem nyní konec.

610 hodnocení
17. 5. 2023

Kabotáž – podmínky, lhůty a časté chyby

Pracujete jako dopravce nebo řidič nákladních vozů? Pak byste měli vědět o důležitých změnách v mezinárodní silniční dopravě na území EU. V květnu 2022 došlo k zavedení řady nových pravidel, včetně úpravy kabotáže. Pojďte si přečíst, jaké jsou základní podmínky pro provádění kabotáže, četná omezení a nástrahy s tím spojené.

526 hodnocení
8. 5. 2023

Jak probíhá dědické řízení krok za krokem

Ocitli jste se v situaci, kdy vás na tomto světě opustila blízká osoba? Ani tato událost se neobejde bez administrativních nutností. Brzy poté totiž na řadu přichází tzv. pozůstalostní řízení, při kterém dojde k vypořádání pozůstalosti mezi jednotlivé dědice. Zjistěte, jak dědické řízení probíhá a na co si dát pozor.

645 hodnocení
2. 5. 2023

Může SVJ zakázat krátkodobé pronájmy a ubytování cizích osob?

Krátkodobé pronájmy, jako je například Airbnb, přináší pronajímatelům celou řadu ekonomických výhod. Ne všichni jsou však z této situace nadšení – ostatní obyvatele domu může často potrápit nadměrný hluk nebo narůst nepořádku. Jak se proti tomu mohou vlastníci SVJ bránit?

532 hodnocení
17. 4. 2023

Pracovní posudek: proč je důležitý a jak ho získat

Končíte v práci a začínáte se poohlížet po novém zaměstnání? Pak se vám určitě bude hodit pracovní posudek, který může sloužit jako reference nebo doporučení od vašeho předchozího zaměstnavatele. Podívejte se, co všechno by měl obsahovat a kdy vám ho šéf může vydat.

673 hodnocení

Nenašli jste, co jste hledali?