Články

Filtrujte články

20. 11. 2023

Dálniční známka a mýtné v Rakousku: kolik stojí, kde je zakoupit a rizika pokuty

Máte namířeno autem do Rakouska? Pokud se chcete vyhnout úhradě náhradního mýtného, anebo tučným pokutám ve správním řízením, měli byste vědět, jaká jsou pravidla v případě platby mýtného. V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace, kde zakoupit dálniční známku, na jaké úseky se známka nevztahuje, a další věci, na které si dát předem pozor.

521 hodnocení
25. 10. 2023

Jak prověřit historii ojetého auta?

Ne každý má dostatek peněz na nové auto, jehož koupě je bezpečná, je známý jeho původ a výrobce na něj poskytuje záruku. Pro drtivou část české motoristické veřejnosti je tak koupě nového auta v podobě ojetiny nejčastější volbou. Na trhu s ojetými auty jsou však rozšířené podvody, a to nejen v ČR. Když si vybíráte ojeté auto, je dobré vědět, jaký příběh ukrývá, tedy zjistit si před pořízením jeho historii.

527 hodnocení
16. 10. 2023

Nová pravidla pro uzavírání smluv po telefonu

Obáváte se, že se při chvilce nepozornosti během telefonátu zavážete k objednávce služeb nebo třeba ke změně dodavatele energií? Teď už vám toto riziko nehrozí. A to díky nové novele občanského zákoníku zákona na ochranu spotřebitele, která zpřísňuje podmínky pro uzavírání smluv po telefonu. Jaké změny přináší?

1042 hodnocení
9. 10. 2023

Znalecký posudek a vše, co o něm potřebujete vědět

Odmítá vám prodejce uznat reklamované závady na zakoupeném vozidle? Rozvádíte se a řešíte dělení společného majetku? Nesouhlasíte se zaviněním dopravní nehody? Možná v těchto a mnoha dalších případech se vám bude hodit znalecký posudek. Co je znalecký posudek , kdo ho může provést a co by měl obsahovat? Nejen to se dozvíte v následujícím článku.

519 hodnocení
2. 10. 2023

Novela zákoníku práce 2023 upravuje podmínky práce na dálku. Co se změnilo?

Velkým tématem posledních dní je schválená novela zákoníku práce. Většina přijatých změn má datum účinnosti 1. 10. 2023. Níže se dozvíte, jakým změnám ohledně práce na dálku by měli věnovat pozornost jak zaměstnanci, tak i zaměstnavatelé.

520 hodnocení

Nenašli jste, co jste hledali?