Články

Filtrujte články

28. 8. 2023

Jak převést podíl nemovitosti mezi manžely bez notářské změny SJM?

Po uzavření manželství vzniká společné jmění manželů – nebo jak se taky zkráceně označuje SJM (dnes je však právně v pořádku pouze společné jmění). Tento institut zjednodušeně funguje tak, že to, co manželé nabydou za trvání manželství, patří oběma v rámci bezpodílového spoluvlastnictví.

1080 hodnocení
9. 8. 2023

Kdy se můžete obrátit na finančního arbitra?

Na vašem účtu proběhly transkace bez vašeho souhlasu v důsledku napadení elektronického bankovnictví? Nesouhlasíte s výší nákladů při předčasném splacení úvěru? Máte s pojišťovnou spor ohledně plnění z životního pojištění? Pak máte možnost se obrátit na finančního arbitra. Jedná se o státní orgán, jehož posláním je zajistit rychlé a bezplatné mimosoudní řešení sporů mezi spotřebiteli a některými finančními institucemi.

517 hodnocení
19. 6. 2023

Včelaři a jejich povinnosti: prodej medu, skladování a daně

Jsou mezi vámi nějací včelaři? Květen a červen patří mezi včelařsky nejzajímavější měsíce, a to díky produkci medu a následného stáčení. Ne všichni včelaři však vědí, jaké množství zlatého produktu mohou prodat, jak ho zákonně skladovat a zda musí výdělek danit. V tomto článku se dozvíte vše, co budete potřebovat.

566 hodnocení
8. 5. 2023

Jak probíhá dědické řízení krok za krokem

Ocitli jste se v situaci, kdy vás na tomto světě opustila blízká osoba? Ani tato událost se neobejde bez administrativních nutností. Brzy poté totiž na řadu přichází tzv. pozůstalostní řízení, při kterém dojde k vypořádání pozůstalosti mezi jednotlivé dědice. Zjistěte, jak dědické řízení probíhá a na co si dát pozor.

646 hodnocení

Nenašli jste, co jste hledali?